اصلی ترین تهدید صنعت بیمه از نگاه بزرگترین بیمه گر جهان

از نگاه بزرگترین‌ شرکت‌ بیمه‌ اتکایی‌ جهان، "وسایل نقلیه بدون راننده" و "هواپیماهای بدون سرنشین" در زمره اصلی‌ترین تهدید صنعت بیمه جای میگیرند و این شرکت آنان را در فهرست آینده خود قرار داده است.

به گزارش بیدبرگ و نقل از صنعت بیمه، “جان نلسون” رئیس هیئت مدیره “لویدز لندن” در گفت و گوی اخیر خود با روزنامه “وال استریت ژورنال” گفت: لویدز لندن بر این باور است که چشم انداز تهدیدها و خطرات آینده در حال تغییر است و در آینده وسایل نقلیه بدون راننده و هواپیماهای بدون سرنشین بزرگترین خطراتی هستند که صنعت بیمه را تهدید می کنند.

او ادامه داد: وقتی سخن از وسایل ناشناخته می آید، وسایل نقلیه بدون راننده و هواپیماهای بدون سرنشین در راس فهرستی قرار می گیرند که لویدز از هم اکنون به آنان چشم دوخته است. یکی از مسائلی که ما امروزه بر آن به شدت متمرکز شده ایم، گسترش و تمرکز شهرنشینی در جهان است اما این موضوع اکنون کمتر جدی گرفته می شود.

رئیس هیئت مدیره لویدز در ادامه افزود: این مسئله چشم انداز تهدیدها را تغییر می دهد؛ از هر مسئله ناشناخته، یک موضوع ناشناخته دیگر خلق می شود و این دقیقا همان ریسکی است که ما اکنون به آن توجه می کنیم.

نلسون در پاسخ به پرسشی درباره کارآمدی بیمه سایبر، گفت: بیمه سایبر در حال گسترش است و اکنون نرخ حق بیمه سایبر به رقمی در حدود ۲.۵ میلیارد دلار رسیده است. و من فکر می کنم لویدز و دیگر فعالان این صنعت دلایل محکمی برای ادامه دادن روند کنونی دارند.

او گفت: وقتی سخن از یک میلیارد دلار به میان می آید، هیچ کس بدون اندیشه و تضمین دست به کاری نمی زند؛ ما باید بدانیم با چه چالش های روبه رو هستیم.

نلسون همچنین تاکید کرد: در قاره آسیا، امنیت غذایی برای دولت ها در اولویت است. نمونه مناسب آن، چین است که دولتمردان بر دو موضوع فساد و امنیت غذایی متمرکز شده اند. بیشتر شیر مصرفی در چین از نیوزیلند تامین می شود؛ بنابراین تولیدکنندگان نیوزیلندی در حال توسعه مزارع خود در چین هستند؛ این روند ریسک های زیادی را به دنبال دارد چراکه در نهایت فرآیند تولید باید از نیوزیلند مدیریت شود. در نتیجه ممکن است امنیت غذایی در چین به خطر بیفتد.

او درباره ریسک های ژئوپلیتیکی نیز گفت: لویدز پوشش های را در این زمینه آماده کرده است و با جرات می توان گفت که بیمه نامه های تهیه شده در لویدز در تمام دنیا بی نظیر هستند. ما پوشش های را آماده کرده ایم که تاکنون هیچ بیمه گری به آن نپرداخته است.

رئیس هیئت مدیره لویدز در ادامه تاکید کرد: صنعت بیمه هیچ گاه نتوانسته تمامی خطرهای که اقتصاد و بازار مالی را تهدید می کند، تحت پوشش قرار دهد. به عنوان مثال ما نمی توانیم بدنامی ها را به طور کامل پوشش دهیم. فکر نمی کنم شرایطی وجود داشته باشد که ما بتوانیم تمامی خسارت های که پس از بدنامی شرکت ها و افراد روی می دهد، تحت پوشش قرار دهیم.

نلسون بر این باور است که جهان هر روز با خطرات جدیدی مواجه می شود و صنعت بیمه باید به آینده بیشتر از امروز فکر کند.

Leave a Reply