مشاوره تلفنی 24 ساعته 99224343

آموزش گام به گام ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت برگ پرداخت قبض بیمه

پرداخت فیش حق بیمه از طریق USSD  تلفن همراه

کارفرمایان ، بیمه شدگان اجباری، اختیاری حرف و مشاغل آزاد ، قالیبافی، رانندگان، کارگران ساختمانی و پیمانکاران و  … می توانند برای پرداخت فیش سازمان تامین اجتماعی از روش پرداخت فیش حق بیمه از طریق USSD  تلفن همراه اقدام نمایند:

پرداخت فیش حق بیمه از طریق USSD تلفن همراه

با وارد کردن کد # ۷۱۳*۷۲۴* بر روی گوشی تلفن همراه، وارد منوی پرداخت قبض سازمان تامین اجتماعی شده و با ثبت اطلاعات شناسه قبض، مبلغ قبض، شماره کارت و رمز دوم کارت، قبض مربوطه را با هر یک از کارت های عضو شتاب پرداخت کنند.

کارت شما مربوط به هر بانکی که باشد می توانید فیش حق بیمه را از این طریق پرداخت نمایید فقط توجه داشته باشید که رمز دوم کارت باید فعال باشد.

به منظور جلوگیری از مغایرت داشتن رمز اینترنتی به تنهایی برای ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی و دریافت فیش حق بیمه کافی نیست. ابتدا باید نرم افزار لیست بیمه را نصب نمایید، اطلاعات کارگاه و کارکنان را ثبت و لیست بیمه را تنظیم نمایید و پس از ایجاد دو فایل توسط نرم افزار، آنها را در سامانه ارسال اینترنتی بارگذاری نموده و سپس فیش حق بیمه خود را دریافت نمایید.

با داشتن رمز اینترنتی ارسال لیست بیمه، پس از تهیه دیسکت توسط نرم افزار (می توانید از آموزش گام به گام تهیه لیست بیمه تامین اجتماعی استفاده نمایید )، مراحل زیر را انجام دهید:

در صورتی که در زمینه بیمه تامین اجتماعی یا قانون کار نیاز به مشاوره تلفنی تخصصی دارید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

interneti-tamin-ejtemaei-1

۱) به سامانه یکپارچه تامین اجتماعی  = samt.tamin.ir مراجعه می کنیم.

interneti-tamin-ejtemaei-2

۲) کد ملی کارفرما یا نماینده را بعنوان نام کاربری و رمز عبور که ترکیبی از عدد و حروف است را وارد می نماییم.

نکته:

 • حتما کلید CAPS LOCK روشن باشد.
 • صفحه کلید حتما بصورت انگلیسی (EN) باشد.

در صورتیکه صفحه تغییر رمز را مشاهده می کنیم:

interneti-tamin-ejtemaei-3

 1. در سطر اول، رمز اینترنتی چاپ شده را وارد می نماییم.
 2.  در سطر دوم، رمز دلخواه را وارد می نماییم. (می توان از عدد و یا ترکیبی از حروف و عدد استفاده نمود.)
 3.  در سطر سوم، رمز دلخواه را مجددا تکرار نمایید و بر روی گزینه “تغییر کلمه عبور” کلیک می نماییم.

۳) از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه بارگذاری لیست بیمه را انتخابمی نماییم.
interneti-tamin-ejtemaei-4

۴) در صفحه ی نمایش داده شده نام کارگاه و کد کارگاه و شعبه مربوطه را مشاهده خواهید کرد. فایل DSKKAR00.dbf را برای اطلاعات ماهیانه کارگاه  و فایل DSKWOR00.dbf را برای اطلاعات ماهیانه بیمه شدگان انتخاب نمایید و بر روی گزینه بارگذاری کلیکمی نماییم.

interneti-tamin-ejtemaei-5

۵) صفحه ای نمایش داده می شود که شامل اطلاعات کارگاه، دستمزد، مبلغ حق بیمه و … می باشد. اگر از اطلاعات لیست بیمه مطمئن هستید بر روی گزینه ارسال به شعبه کلیک کرده، پیغام نمایش داده شده را تایید نموده و جهت پردازش کمی صبرمی نماییم.

interneti-tamin-ejtemaei-6

۶) از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه مشاهده فهرست لیست ها را کلیک می کنیم.

interneti-tamin-ejtemaei-7

۷) در صفحه نمایش داده شده اگر وضعیت درخواست تایید نهایی بود در انتهای جدول بر روی علامت ذره بین کلیک کنید.

interneti-tamin-ejtemaei-8

۸) مشخصات لیست نمایش داده می شود و در پایین مشخصات بر روی گزینه دریافت برگ پرداخت کلیک نمایید. کمی به سمت پایین صفحه بروید. برگ پرداخت مربوط به لیست ارسالی را مشاهده خواهید کرد. بر روی نسخه چاپی کلیک نمایید.

برگ پرداخت (فیش حق بیمه) بصورت یک فایل pdf دانلود خواهد شد. حال می توانید از آن پرینت بگیرید و یا شناسه پرداخت آن را یادداشت نموده و بصورت غیر حضوری از طریق درگاه اینترنتی بانک رفاه ، حق بیمه خود را پرداختمی نماییم.

interneti-tamin-ejtemaei-9

با بستن مرورگر می توانید به کار خود پایان دهید.

نکات مهم در هنگام ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت برگ پرداخت :

همیشه به گزینه وضعیت درخواست دقت نمایید. وضعیت درخواست، پیگیری شما را آسان خواهد کرد و شامل ۵ عنوان است:

 • غیرقابل ارسال (به رنگ قرمز): لیست دارای خطا می باشد. معمولا کد کارگاه اشتباه است. لیست را حذف نموده و مجددا اقدام نمایید.
 • ثبت اولیه: در این وضعیت، لیست در سیستم ثبت شده است و توسط شما می تواند حذف شود و یا به شعبه ارسال شود.
 • ارسال به شعبه: دراین وضعیت لیست برای پردازش به شعبه ارسال شده است؛ انجام پردازش حداقل چند دقیقه به طول می انجامد. در صورتی که نهایتا پس از ۲۴ ساعت وضعیت لیست تغییر نکرد، می توانید با تلفن ۶۴۰۱۵ و یا ۶۶۹۰۹۶۲۰ ۰۲۱ و ۶۴۰۱۵۰۰۱ ۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
 •  پس از وضعیت ارسال به شعبه می توانید از منوی عملیات لیست بیمه، گزینه مشاهده فهرست لیست ها، ادامه وضعیت لیست ارسال شده خود را پیگیری نمایید.
 • عدم تایید نهایی: در این وضعیت پردازش لیست در شعبه با خطا مواجه شده است؛ پس از یررسی و رفع خطاها، لیست را مجددا بارگذاری نمایید.
 • تایید نهایی: در این وضعیت، پردازش لیست در شعبه با موفقیت انجام شده است و شما می توانید برگ پرداخت (فیش حق بیمه) را دریافت نمایید.

تذکر مهمبهترین موعد ارسال اینترنتی لیست بیمه، اول لغایت بیست و پنجم هر ماه می باشد. پس از وضعیت تایید نهایی لیست و دریافت برگ پرداخت، در صورت تمایل به پرداخت غیرحضوری حق بیمه، قبل از مهلت مقرر شده در برگ پرداخت (حداقل ۷۲ ساعت)، نسبت به پرداخت وجه آن اقدام نمایید.

 مراحل پرداخت فیش حق بیمه از طریق USSD  تلفن همراه

 1. # ۷۱۳*۷۲۴* را شماره گیری نمایید.
 2. در صفحه نمایش داده شده، شناسه برگ پرداخت را وارد نمایید و ارسال کنید.
 3. مبلغ فیش حق بیمه را عینا وارد نمایید و ارسال کنید.
 4. اگر شناسه و مبلغ را صحیح وارد نموده اید عدد ۱ را ارسال کنید.
 5. شماره کارت که ۱۶ رقم می باشد را وارد نموده و ارسال کنید.
 6. رمز دوم کارت را وارد کرده و ارسال نمایید.
 7. مبلغ فیش از حساب شما کسر می شود و حق بیمه پرداخت می گردد و شماره رهگیری داده می شود. شماره رهگیری و تاریخ پرداخت و نام بانک را می توانید بر روی فیش یادداشت نموده تا در صورت لزوم بتوانید پیگیری نمایید.

توجه: اگر پس از انجام مرحله ۱ (شماره گیری) صفحه نمایش داده شده به زبان فارسی نبود، آن را Cancel کرده و مراحل زیر را انجام دهید:

 1. # ۷۲۴* را شماره گیری نمایید.
 2. عدد ۴ (setting) را وارد کرده و send نمایید.
 3. عدد ۳ (Change Language) را وارد کرده و send نمایید.
 4. عدد ۱ (Persian) را وارد کرده و send نمایید.
 5. صفحه نمایش داده شده بصورت فارسی خواهد بود. حال Cancel را بزنید و # ۷۱۳*۷۲۴* را شماره گیری نمایید.

حتمابه خاطر داشته باشید: بهترین موعد ارسال اینترنتی لیست بیمه و یا درخواست برگ پرداخت، اول لغایت بیست و پنجم هر ماه می باشد. پس از وضعیت تایید نهایی و دریافت برگ پرداخت، در صورت تمایل به پرداخت حق بیمه از طریق تلفن همراه، قبل از مهلت مقرر شده در برگ پرداخت (حداقل ۷۲ ساعت)، نسبت به پرداخت وجه آن اقدام نمایید. با توجه به سیاست‌های بانک مرکزی و اجرای طرح شاپرک، به بیمه‌ شدگان و کارفرمایان محترم توصیه می‌شود به منظور دریافت خدمات به‌ هنگام، حداقل ۷۲ ساعت قبل از مهلت مندرج در برگ پرداخت نسبت به واریز حق‌ بیمه اقدام و سپس برای تمدید و صدور دفترچه درمان به دفاتر کارگزاری و شعب ذیربط مراجعه کنند.

در صورتی که در زمینه بیمه تامین اجتماعی یا قانون کار نیاز به مشاوره تلفنی تخصصی دارید از طریق صفحه اصلی سایت بیدبرگ درخواست مشاوره خود را ثبت کنید

سازمان بیمه تامین اجتماعی

reza
 • خیلی جامع بود ممنون
۵.۰
Sending
User Rating ۴.۶۷ (۳ votes)

۲ Comments

 1. نسا آوریل 21, 2018
 2. محمد ژانویه 3, 2019

Leave a Reply

Sending