حضور بیمه مرکزی در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی

معاون توسعه مدیریت وزارت امور اقتصادی و دارایی و مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی همراه با هیات بلند پایه ای از جمهوری اسلامی ایران در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی در ژنو شرکت کرده اند.

به گزارش بیدبرگ و نقل از پایگاه خبری اعتبار، بیمه مرکزی در سال های اخیر بخاطر فعالیت های موفق و ثمربخش در زمینه استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه های مختلف از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی برای ارائه گزارش در این اجلاس مهم شرکت کرده است.
مهدی نوروزی، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی در این اجلاس گزارش مفصلی از برنامه ریزی ها، اقدامات انجام شده و دستاوردهای حاصله ارائه کرد. محورهای اصلی این گزارش معرفی سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه (سنهاب)، زیرساخت های ایجاد شده برای آن، گستره اجرایی این سامانه در سطح صنعت بیمه، فرایندها و حوزه های مختلف نظارتی، اتکایی و مکانیزه شدن فرایندهای ذیربط توسط این سامانه است.
حضور بیمه مرکزی به عنوان سازمان برگزیده وزارت امور اقتصادی و دارایی در این اجلاس،  برگ تاییدی بر اقدامات این سازمان در حوزه فناوری و ارتقای سطح نظارتی است. محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان یکی از سخنرانان مراسم افتتاحیه این اجلاس است. اجلاس جهانی سران در باره جامعه اطلاعاتی (WSIS: World Summit on the Information Society)  از ۲۵ مه ۲۰۱۵ ( ۴ خرداد ۱۳۹۴) در شهر ژنوِ سوئیس آغاز بکار کرده است و تا ۲۹ مه (۱۰ خرداد) ادامه دارد.

Leave a Reply