ضریب نفوذ بیمه اجباری و بیمه اختیاری بیمه تامین اجتماعی

براساس گزارش بیدبرگ به نقل از دفتر آمار سازمان بیمه تامین اجتماعی ، ضریب نفوذ بیمه شدگان اجباری بیمه تامین اجتماعی (سهم بیمه شدگان اجباری از جمعیت شاغل مزد و حقوق بگیر کشور) از رقم ۷۳/۹ درصد در سال ۸۹ به ۷۷/۵ درصد در سال ۹۳ افزایش یافته است (رشد ۴/۸ درصدی) همچنین ضریب نفوذ بیمه شدگان غیراجباری ( بیمه اختیاری و مشاغل آزاد ) بیمه تامین اجتماعی (سهم بیمه شدگان غیر اجباری از جمعیت شاغل غیر مزد و حقوق بگیر کشور) طی این مدت از ۲۳ درصد به ۴۳/۶ درصد رسیده است (رشد ۸۹ درصدی) که نشان از افزایش پوشش بیمه ای سازمان در جمعیت شاغل غیر مزد و حقوق بگیر کشور می باشد. بدیهی است

با توجه به اینکه ۷۷/۵ درصد از جمعیت شاغل مزد و حقوق بگیر کشور تحت پوشش سازمان بیمه تامین اجتماعی می باشند نمی توان انتظار داشت که ضریب نفوذ بیمه شده در این گروه افزایش چشمگیری داشته باشد.

 

 


آموزش دریافت فیش و برگ پرداخت حق بیمه ، بیمه شدگان اختیاری و مشاغل آزاد

آموزش گام به گام پرداخت فیش حق بیمه تامین اجتماعی از طریق دستگاه عابر بانک

آموزش کامل مراحل پرداخت فیش حق بیمه از طریق USSD  تلفن همراه

پرداخت فیش حق بیمه از طریق اینترنت

مشاهده سابقه بیمه

آموزش گام به گام ارسال اینترنتی لیست بیمه و دریافت برگ پرداخت 

آموزش گام به گام تهیه لیست بیمه تامین اجتماعی


سوالات خود را در رابطه با بیمه عمر ,  بیمه تامین اجتماعی , بیمه سلامت , بیمه درمان تکمیلی ( بیمه تکمیلی ),  بیمه شخص ثالث  و …  را در مرجع سوالات بیمه بپرسید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه می توانید فرم دریافت مشاوره رایگان خرید بیمه را تکمیل کنید تا نماینده بیمه منتخب با شما تماس بگیرند.

Ahmad
  • بیمه ای هست که بهتر از بیمه اختیاری باشه؟
۵.۰
Sending
User Rating ۰ (۰ votes)

Leave a Reply